Firefox 5 Final Sürümü

Mozilla geçtiğimiz aylar içerisinde Firefox’un 4 sürümünü yayınlamıştı ve bu sırada da yeni bir sürüm olan Firefox 5’in en kısa zamanda kullanıcılara duyurulacağı açıklanmıştı.

Mozilla verdiği sözü yerine getirdi ve daha hızlı bir güncelleme olan Firefox 5’i tüm kullanıcılarına sundu. Firefox 5’in final sürümü Mozilla’nın FTP sunucusunda geçtiğimiz hafta sonu itibari ile yayına verildi.

Firefox 5 final sürümü CSS animasyon desteği ve izleme engelleme ayarlarına daha kolay bir şekilde erişim sağlıyor. Ancak yeni sürümün grafik ara yüzünde belirgin bir değişiklik beklemek pek de mümkün değil. Siz de son düzenlemeleri beklemek istemiyorsanız, Firefox 5’i kendi güncel sitesinden indirebilir ya da 21 haziran tarihini bekleyerek sürümün son halini görebilirsiniz. Çünkü Firefox 5’in son düzenlemeleri ile Mozilla tarafından 21 haziran 2011 tarihinde tam olarak hizmete sunulacağı söyleniyor.

Firefox 4 daha yeni çıkmışken Firefox 5’in sektörde yer alması tüm kullanıcılar tarafından oldukça hoşnut karşılanmış durumda. Bunun yanında kullanıcıların yeni güncellemelerden gayet memnun olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir