Bülten Abonelik

* * blog.veliman.com'a eklenen yeni içerikler ile ilgili e-posta alacaksınız.

Popüler İçerikler

Blog Yazısı

Behzat Ç.’den Muhteşem Sezon Finali
Televizyon

Behzat Ç.’den Muhteşem Sezon Finali 

Final Özeti

Ercüment, Behzat Ç.’ye teklifini yapmıştır; kendisini birkaç gün korursa kızının katilinin kim olduğunu söyleyecektir. Behzat Ç. Berna’nın katilini öğrenmek için Ercüment’i korumaya karar verir, ancak Ercüment’i korurken bir yandan da onu bitirecek bir plan yapar. Berna’yı kimin öldürdüğünü öğrendikten sonra Ercüment’in kaçmasını engellemeye çalışacaktır.
Harun, Meliha ile nikah masasına oturmak üzeredir, ancak Eda ile Selim’in ayrıldığından habersizdir. Cinayet büro ekibi Harun’la Meliha evlenene kadar Eda-Selim ayrılığından bahsetmeme kararı alır. Harun kendisinden gizlenen bu durumu düğünü sırasında öğrenecek ve orada kararını vermek zorunda kalacaktır.

Ekşi Sözlük’ te Behzat Ç. Sezon Finali Yorumları

Finalinde Ercüment, Behzat’ın koruyup kollaması sayesinde kaçarken, sözünü tutup giderayak “kızını ben öldürdüm” derse hiç şaşırmayacağım. Daha önce de demişti sonuçta kendisi “ben senin hayatını çok önceden bitirdim” diye.

Akbaba’nın sırları 38. bölümde yani sezon finalinde az da olsa aydınlanacak…

Sezon bölümünde Harun’un düğünü olacagindan ve bir önceki hafta da eda selimden ayrildigina göre Harun’un son saniyede bunu ogrenip kendi düğününü yakmasıyla bitebilir.

Behzat Ercü’ye önce katili söylemesini ardindan kendisini koruyacağına dair söz verebilir, Ercü’nün buna inanması lazım çünkü Behzat’in sözünü tutacağını bilir.

Bu bölüm Ercüment ile birlikte çok kan dökecekler. Sonra hapishanenin veyahut tımarhanenin yolunu tutacak.

Küçük Berna’nın, “babacık, evet deme o adama.” dediğini duyar gibiyim. Fakat, ben behzat’ın düştüğü duruma çok üzülüyorum.

Ercüment Ç. amirimin zayıf noktasından yakaladı, kanımca gelecek bölüm kendisini abi ve memduh’a karşı koruyacak.

Berna’nın katilini yine oğrenemeyecegimiz sezon finaline yaklasıyoruz.

Harun düğün tarihi olarak 26’si dedi yani haftaya ve sezon finali. Düğünde bir olay olacak gibi.

Hacı abi bu dizinin sezon finalinden sonra ben uzun zaman kendime gelemem bir de onu biliyorum.

Ercüment’in kısmende olsa amirim ile işbirliği yapacağı bölüm…

Behzat her halükarda Ercüment’in teklifini kabul edecektir, çünkü zaten ölmesini istemiyor, canlı lazım ona adam, çok şey biliyor. Ayrıca düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla büyük düşmana karşı artık onların düşmanı konumundaki küçük düşman artık geçici de olsa dostu olacaktır. Dahası her ne kadar ilkeli bir polis olsa da doğru bildikleri uğruna her kuralı çiğneyebilen Behzat hayatını kurtaran adama borcunu ödemek için birkaç kuralı daha hiçe saymaktan geri durmayacaktır. Bütün bunlardan sonra kızının katilini öğrenme ihtimali sadece bonus etkisi yaratacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

İşaretli alanlar gereklidir *