Bülten Abonelik

* * blog.veliman.com'a eklenen yeni içerikler ile ilgili e-posta alacaksınız.

Popüler İçerikler

Blog Yazısı

Cumhuriyet’le Büyüyen Kadın – Neriman Samurçay
Kitap

Cumhuriyet’le Büyüyen Kadın – Neriman Samurçay 

Üstün Dökmen’le Nehirde adlı kitabıyla bizi yolculuğa çıkaran Bircan Kırlangıç Şimşek, bu kez ünlü psikolog Prof. Dr. Neriman Samurçay’la söyleşiyor. Ressamlarla birlikte yürüttüğü ilgi çekici çalışmalarını, Sanatta Psikanaliz adlı kitabında toplayan Neriman Samurçay, Türkiye’de ilk kez bu alanda çalışan psikolog unvanını taşıyor.

Bu nehir söyleşide, Neriman Samurçay’ın dilinden sıradışı çocukluğunun, başkaldırışlarının, dostluklarının, sanata ve mesleğine tutkuyla bağlılığının yanı sıra güncel konularla ilgili görüşlerini de okuyacaksınız.

Neriman Samurçay, yaşamında ve öğretilerinde psikoloji ile sanatı buluşturan özgün (nevi şahsına münhasır) bir insan. O bir bilim insanı kafasıyla düşündü, dünyaya ve sanata bir psikoloğun gözleri ile baktı, bir sanatçı tavrıyla giyindi ve yaşadı. Türkiye’yi Paris’e, Paris’i Anadolu’ya taşıdı ve Anadolu’nun taşına, toprağına sinmiş cevherleri, sanatçıları tanıttı bize.

Bir psikolog ve psikodramacı olan Bircan Kırlangıç Şimşek, bu çalışmasıyla güneşe ayna tutar gibi Samurçay’ın yaşamını derin bir ayna ile yansıtıyor bizlere ve gözlerimizi kamaştırıyor. (Samurçay Hoca, kendisini yakından tanıyanların hep gözlerini kamaştırmıştır zaten.)

Prof. Dr. Üstün Dökmen

BİRCAN KIRLANGIÇ ŞİMŞEK

Fiyatı : 15,00 TL
Sayfa Sayısı : 240
Ebat : 13,5 x 21 cm
Barkod : 9789756093771
ISBN : 978-975-6093-77-1
Seri : İzgören Yayınları
Kâğıt : Enzo Creamy
Kapak : Karton Kapak

www.elmayayinevi.com

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

İşaretli alanlar gereklidir *