Bülten Abonelik

* * blog.veliman.com'a eklenen yeni içerikler ile ilgili e-posta alacaksınız.

Popüler İçerikler

Blog Yazısı

Elif – Paulo Coelho
Kitap

Elif – Paulo Coelho 

“Hilal’e isminin anlamını sordu; Türkçede ayın ilk günlerinde aldığı yay biçimi demektir. Ülkemin bayrağında da vardır hilal…”

Elif‘in başkahramanı dünyaca meşhur yazar Paulo Coelho, bir süredir bilgelik yolunda gelişmesinin durduğunu hissetmektedir. Belki de yapması gereken tek şey, esrarengiz ustası J.nin tavsiyesine uyup, “Gönlünün onu çektiği yere,” gitmektir…
Rastlantılar Coelho’yu Rusya’ya savurur. 9288 kilometrelik yolu, bu uçsuz bucaksız ülkeyi, baştan sona trenle kat etmeye karar verir. Daha ilk durağından itibaren manevi bir arayışa dönüşen bu yolculukta ona üç kişi eşlik eder: Bir Tao ustası, Rus yayıncısı ve en ilginci, yetenekli bir keman virtüözü olan, sıra dışı genç bir Türk kadını; Hilal…

Coelho, son romanı Elif’le, bir kez daha hayatı güzelleştiren hazineleri ve mucizeleri kutluyor. Zamanın, mekânın, yaşadığımız başka hayatların dışında bir yerde, katıksız “aşk”ın peşinde, ruhun upuzun yolunu kat ediyor.
Ama bu kez, bizlere çok tanıdık gelen duraklardan geçerek…

“Coelho’nun kitapları, milyonların hayatına büyü katıyor.”
-London Times-

Yazar:Paulo Coelho
Çevirmen:Saadet Özen

Sayfa Sayısı: 256
Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Benzer Yazılar

Yorum

  1. Elif

    En azından Elif’in gerçekliğine inanıyorum ve okumaktan bu sebeple keyif aldım.. Ancak Simyacı ile kıyas edenler, hele ki Elif e de inanmayalar hayal kırıklığı yaşayabilir. Paulo nun yeterince yazdığını fazlasını yazmaktan kaçındığını düşünüyorum, ne de olsa ünlü bir yazar… Milyonlara mal olan kitapları var, ama dünyadaki yolculuğunun sonuna geldiğini hissettiğinde belki de detayları da paylaşmalı.. Umarım bunun için bir hazırlığı vardır..

    Tavsiye ediyorum, eksik yerleri hayal gücünüze bırakacaksınız artık..

Bir cevap yazın

İşaretli alanlar gereklidir *