Facebook Telefonu Piyasada

Ortaya atılan iddialara göre HTC Firması tarafından üretilen Facebook telefonu önümüzdeki hafta Avrupa ve Amerika üzerinde satışa çıkarılacak.

İlk zamanlarda sürekli inkar edilen Facebook telefonu, bloglarda yayılan ve doğruluğunun yüksek olduğu iddia edilen haberlerde geniş bir yer bulmuş durumda. HTC üreticisi genel olarak telefonlarında çoklu dokunmatik ekran ve Android işlerim sistemi kullanıyor. Bu yüzden yeni Facebook akıllı telefonda da bu özelliklerin olacağı belirtiliyor.

Android işletim sistem ile kullanıcılara sunulacak telefonda, özel bir Facebook arayüzü bulunacağı ve bu arayüz sayesinde kullanıcıların Facebook mesajlarına ve bildirimlerine bakma imkanı olacağı söyleniyor. Bunun yanında kullanıcılar yine telefon üzerinden güncelleme yaparak durumlarını değiştirebilecek.

Diğer yandan GPS özelliği kullanılarak konum güncellemesinin de yapılabileceğini iddia eden bazı kaynaklar, çekilen fotoğrafların ve videoların ise tek tuşla Facebook’ta yayınlanabileceğini öne sürüyorlar.

Diğer yandan henüz bu konuda bir şey söylenmese de yeni modelin kızaklı bir QWERTY klavyesi bulunacağı ve bu klavye üzerinde kısayol tuşları yer alacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir