Bülten Abonelik

* * blog.veliman.com'a eklenen yeni içerikler ile ilgili e-posta alacaksınız.

Popüler İçerikler

Blog Yazısı

Edebiyat

Küçük İskender – Aşk diye birşey yok! 

KÜÇÜK İSKENDER’İN SÖYLEŞİSİNDEN BİR KESİT

“DOĞUM GÜNÜMDE ÖLÜNÜR MÜ”

Söyleşiye yakın zamanda kaybettiğiniz Seyhan Erözçelik anısına şiirlerinden birini okuyarak başlayan Küçük İskender Edip Cansever hayranlığından bahsetti.Küçük İskender, Cansever’in şiir kitabını ilk kez eline aldığında ‘böyle şiir yazılmaz’ diyerek kitabı duvara çaktığını anlattı ve devam etti; ‘Ancak Cansever’in şiirlerini ilerleyen yıllarda anladım ve mutlaka tanışmak istedim. Sözleştiğimiz gün öncesi Cansever vefat etti. Ama vefat ettiği gün benim dogum günümdü.’ dedi.

‘BEN MARJİNAL DEĞİLİM’

Şair kendisine yıllardan bu yana söylenen ‘Marjinal Şair’ tanımlamasının doğru olmadığına da değindi. “Memlekette ne adamlar var karısına kızına tecavüz ediyor, onlarca kişiyi öldürüyor. Esas onlar marjinal ben sıradan bir adamamım.” şeklinde konuştu.

“‘AŞK’I YAZANLAR BİLE VAR”

Küçük İskender söyleşinin sonlarına doğru kendisini dinlemeye gelen konukların sorularını yanıtladı. Aşk acısı çektiğini söyleyen bir kendisini ancak Küçük İskender’in anlayabileceğini söyleyip sözü şaire bıraktı. İskender “Aşk insanoğlunun en büyük hastalıklarından biri. Aşk diye bir şey yoktur. Tabiata aykırıdır. Buna rağmen ‘Aşk’ı yazan bile var” diyerek gönderme yaptı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

İşaretli alanlar gereklidir *