Pes 2011 Spiker

Pes 2011′in İngiliz Spikerini inceleme

Bu konu altında spikerdeki yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Biliyorsunuz ki Pes 4′den bu yana aralıksız olarak pes serilerine Türkçe Spiker çalışmaları yapıyoruz. Sizler bizleri destekledikçe bu çalışmalarımız devam edecektir.
Türkçe Spikeri, oyunun orjinal dillerinden olan İngiliz spiker üzerine yapıyoruz. Bu sene Konami Oyun içi metinlerde her ne kadar Türkçe Dil desteği vermiş olsa da, oyunun orjinalinde Türkçe Spiker bulunmuyor. Bizde burada devreye giriyoruz zaten.
Pes 2011 Spiker Artı ve Eksileri;
Bu sene spikerde baya değişiklikler söz konusu. Bunların bazıları iyi bazıları da kötü yönde. İncelememde ilk maç olarak Barca ve Real seçtim. Stad olarakta Nou Camp. Oyuncular tünelde iken spiker “El classico” dedi ve ” Nou camp stadından herkese iyi akşamlar…Dünyanın en büyük derbisi…barselona ve real madrid mücadelesinde sizlerle birlikteyiz” diyerek devam etti…Bunun ardından oyuncular sahaya çıkarken takım kadrolarını stad anonscusu saymaya başladı…Gerçekten heyecanlandım
Şimdi gelelim gördüğüm kadarıyla artı ve eksilere;

Artılar(+)

-Maça başlamadan önce spiker takım isimlerini ve stad isimlerini söylüyor
-Maç anında bazen stad hakkında konuşuyorlar
-Orta yapan oyuncunun adını söylüyor( Sergio Ramosun ortası…) gibi
-Gollerde pes 2010 daki gibi gecikme yok( Sonunda akıllandı Konami)
-Golden sonra hangi takım önde yada gerideyse söylüyor( Real madrid 1-0 önde) gibi
-Güzel kurtarış yapan kalecilerin isimleri söyleniyor.( Mükemmel kurtardı Petr Cech..) gibi

Eksiler(-)

-Pes 2010′a oranla daha az ses dosyası var.
-Maç esnasında bazen sessiz anlar olabiliyor.
-Maç esnasında daha çok oyuncu ismi duyuyorsunuz.
-Gollerden sonra ki yorumlar çok kısa..sadece yorumcu golü kısaca 1 cümle ile anlatıyor.(pes 2010 da daha uzun ve çok cümle vardı)
-Devre arası sohbetler yok.Sadece devre skorunu söylüyorlar.

Genel olarak Spikerde gerçekten önemli ve olumlu gelişmeler var diyebiliriz.Golden sonra spikerin gecikmeli olarak “goll” demesini sonunda Konami düzeltmiş.

Birde golü atanın ismini spiker söyleseydi tadından yenmezdi heralde…

Not: Stad anonsları çok iyi. Oyuna giren çıkan kişilerin ve golü atan kişilerin ayrıca eklenen sürelerin hepsi anonscu tarafından söyleniyor. Eğer ingiltere liginde oynuyorsanız ingilizce, ispanya liginde oynuyorsanız ispanyolca….Ses konusunda Pes fifaya baya yaklaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir