Bülten Abonelik

* * blog.veliman.com'a eklenen yeni içerikler ile ilgili e-posta alacaksınız.

Popüler İçerikler

Blog Yazısı

Şarkını Söylediğin Zaman – İnci Aral
Kitap

Şarkını Söylediğin Zaman – İnci Aral 

“Bende anlayamadığın nedir biliyor musun?”
“Neymiş?”
“Nazım’ın dediği gibi: ‘Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum. Kendi şarkımı.’ Ama yapamam biliyorum, çünkü o şarkı içimde kuruyup kaldı. Beni öldüren bu işte.”
“Şarkılar bitmez, yeni şarkılar filizlenip doğar her zaman…”

Bu roman, Deniz ile Cihan’ın hüzünlü şarkısını anlatıyor. 70’li yılların sonunda Ankara’da, üniversitede tanışan Deniz ile Cihan’ı ortak tutkuları olan müzik bir araya getirir. Deniz, Ankaralı bir ailenin isyankar kızı, Cihan taşradan gelmiş bir genç adamdır. 12 Eylül öncesinin en karanlık günlerinde yolları kesişen bu iki genç arasındaki ilişki birini tutkulu bir aşka götürürken, diğeri devrimci düşlerinin rüzgarına kapılır. Yaşanmamış bir aşkın izdüşümü, aradan otuz yıl geçtikten sonra farklı bir boyutta, ama aynı tutkuyla iki insana yansır: Biri artık orta yaşını sürmekte olan Cihan, diğeriyse ona hem yabancı hem de son derece tanıdık olan bir kadındır.

İnci Ara, arka planında değişen bir ülke, insanlar, gençlik ve siyaset olan, bambaşka bir aşkın izini sürüyor. Umudun, arzunun, hüznün, şarkılarla canlanan iklimini bir kez daha, derinlik ve ustalıkla anlatıyor.

İnci Aral, Şarkını Söylediğin Zaman’la Türk romanını zirveye taşıyor. Okuyanın aklından yıllarca çıkmayacak bir ezgi dinletiyor.

Yazar:İnci Aral

Sayfa Sayısı: 232
Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Benzer Yazılar

Yorum

  1. ADEM

    ılk once ıncı arala teskkur ederek baslamk ıstıyorum..sarkını soyledıgın zaman ::)))))ben kıtap okumayı sevmeyen aslında okurken sıkılan bırıyım 15 gunluk valencıa ıs seyahatımde bana ıncı aral hıc yannlızlıgımı hısstdırmedı ıs bıtınce otel odama donun ce cıhan denız ayse.ayse devrım vardı benı yanlız bırakmayan ben okurken cok zevk aldım en azından evde oturanlara seslenıyorum o aptal dızılerı bırakıp bıraz kıtap deneyı surukleyıcı bıseyler alın mesela bu romanı okuyabılırsınsızz reklam arası bolum sonu hersey sızın elınızde:) bı kez daha tesekkurler ıncı hnm

Bir cevap yazın

İşaretli alanlar gereklidir *