Bülten Abonelik

* * blog.veliman.com'a eklenen yeni içerikler ile ilgili e-posta alacaksınız.

Popüler İçerikler

Blog Yazısı

Wal-Mart’ın Ticaret Dahisi
Kitap

Wal-Mart’ın Ticaret Dahisi 

Fakir bir köylü çocuğun, dünyanın en zengin adamı oluşunun inanılmaz hikayesi..

Kitabı bana gelen bir mail sonrasında infomag dergisinin Şubat sayısının yanında hediye olarak aldım.  Fakat kitapçı raflarından da satın alabilirsiniz. Biyografi konulu kitaplara ilgi duyanlara tavsiye olunur.

Küçük bir mağaza ile perakende dünyasına adım atan ve dünyadaki en geniş mağazalar zincirini kuran Sam Walton’un başarısının ardında yatan sır neydi?
Araştırmacı-yazar Sally Lee, Forbes’ın dünyanın en zengin adamı olarak ilan ettiği ve Time dergisinin yirminci yüzyılı etkileyen dünyadaki önemli 100 kişiden biri kabul ettiği Sam Walton’un biyografisini kaleme alarak bu sırrı bizlerle paylaşıyor.
Wal-Mart, sıra dışı düşünüp davranma konusunda tüm dünyaya ders verebilecek nitelikte bir şirket. Bu nedenle, Sam Walton’un iş yaklaşımının ana hatlarını bilmek, iş hayatı açısından pek çok yararlı ipuçları verecektir.

“Rakiplerimin gemi benzeri yatları var… Ama ben kendimi hiç yat alacak kadar zengin görmedim. Hayatımı hep mazbut yaşadım. Çünkü ben tüketmeyenlere satış yapıyorum, aşırı tüketenlere değil. Eğer tüketmeyenlerin dünyasından uzaklaşırsam, onların ruh hâlini anlama becerimi kaybederim.”
Sam Walton

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

İşaretli alanlar gereklidir *